Typický Aspergerský vztah (pro Aspergera mého typu)

Created with Sketch.

Typický Aspergerský vztah (pro Aspergera mého typu)

Část 1: Povaha

Co je to typický Aspergerský vztah? To je dost individuální. Dle mého je nejlepší sociálně založená žena, která dokáže mě zklidnit a podržet v nepohodě. Taková žena musí být povahově silná. Nemyslím silná fyzicky, ale psychicky. Dokáže, mě usměrnit do řádného směru, který by mne nebo jí podporoval ve společnosti, aniž bych vylítnul jak špunt z láhve, nebo někoho seřval.

Ovšem nesmí mne utlačovat v mých zájmech a sférách zájmů, ovšem to oplácím velkou měrou. Za její oběti vždy položím svoje oběti. Proto je hlavní (to u všech) aby jí nevadil Aspergerův syndrom a jiné problémy spojené s Aspergerovým syndromem. Jeden z možností jak to oplácím je ochrana v případě nějakého ataku jakéhokoliv druhu proti její osobě.

Dle mého je důležité, aby pochopila i důležitou jinak řečeno postelovou část. Je schopná do nějaké obou úměrné míry pro oba. Všechno je poté jen záležitost obou musí akceptovat i to, že se rád svěřuji druhé polovičce o všech mých nejdůležitějších a nejniternějších věcech, které se týkají mně, nebo jí a mne. V tom případě musí i přijímat stejně jako přijímám já druhou polovičku do sebe.

HLAVNĚ musí být věrná!

Část 2: Oplácení

Já vždy oplácím, nebo snažím alespoň oplácet co nejstejnější měrou. Sex, sexem. Otevřenost, otevřeností a podobně. Pokud má potíže tak pomohu, což znamená i kdyby jí někdo otravoval, nebo by kolem ní oxidoval, tak hned jí jdu chránit. Ovšem v případě, nevěry končím, kašlu na ní.

Tedy v případě, že mi je věrná tak ovšem jsem věrný též. Chráním jí, starám se o ní, hlídám si jí jako poklad, čímž je pod mou ochranou. Apropo, nikdo by se jí nemohl dotknout na tož jí zlomit vlas, protože, kdyby se jí něco stalo tak by se děl teprve tanec!

Pomáhám jí, učím jí o sobě a o světě Aspergerů (pokud do toho není zasvěcená). Jsem pro ní jako kniha. Otevřená kniha. Tedy i právem, jí chráním i před sebou samotným, aby některé moje stránky (hlavně moje vzteklé já, které musí občas zklidnit) aby jí neublížili, ony moje stránky, což by mohlo být kontraproduktivní.

Část 3: co je vztah pro mě nebo pro ní?

Pro mě to musí být soužití. Pro ní též, Pro mě to je i právem jakýsi ostrůvek klidu a bezpečí, která je sice dočasná, ale uklidňující. Jelikož někomu tak silně věřím, považuji jí za jakousi svoji součást. Je to jakýsi i ochranné pásmo intimity, které mi pomáhá překonat tento svět a budovat svoje naplnění.

Sám si toto teritorium chráním tak aby do ní mohli dva lidé, já a ona, nikdo jiný, jelikož to je sféra silné intimity. Pro oba vlastně to vlastně musí být nejsvobodnější místo, jelikož zde jsem i já nejpřirozenější.

Pokud někdo by se pokoušel toto zbourat bráním se, nebo bráníme se? To podle toho jaká je. Pokud všechno toto nechá na mě jsem na to sám a pokud mi s tím pomůže, kryjeme si záda.

To by bylo o mé představě vztahu se mnou, jako s Aspergerem.