Silvestr a rachejtle

Created with Sketch.

Silvestr a rachejtle

My Aspergeři se dělíme na ty, kteří milují hlavně ty rachejtle a petardy, a na ty, kteří je nenávidí (hlavně kvůli hluku a smradu). Já se ovšem řadím mezi ty, kteří si to užijí, jak petardy, tak celý silvestr. Poněvadž my, kterým bylo již osmnáct, tak si dáme i nějaký ten alkoholický nápoj. U mě ovšem i nějakou tu vodní dýmku nebo cigáro. Prostě jsme různí.

Ovšem rachejtle je ta nejvíce rozdělující věc, která nás dokáže i rozkmotřit. Já třeba bych byl toho schopný odpálit docela dost rachejtlí, jelikož miluji rachot a světlo. Mám mnoho přátel, kteří by si klidně koupili celý obchod s rachejtlemi, zvířata nezvířata. Ergo, jak jsem již (možná) naznačil, nejvíce rozděluje to, že mnozí oponují tím, že to stresuje zvířata, ale například já tvrdím, že ono to je stejně jedno, jelikož takových lidí je menšina.

Proto tvrdím, že jeden den to přežijí! A proč? Jelikož není jiný den, kdy by se mohl dělat v noci takový řev a rachot, jako je příchod nového roku.

Nerad bych tu někoho urážel, neb já miluji rachot a nesnáším ochránce zvířat apod., tak tu nebudu ani popisovat, jak vypadá debata obou stran. Proto se přesuneme na psychické aspekty.

Mnoho lidí s PAS tvrdí, jak tento den je pro ně težký kvůli hluku nebo kvůli lidem. Netvrdím, že by měla být oslava Silvestra povinná pro všechny, ale jelikož kdysi jsem měl s tím problémy (jako malé dítě), tak doporučuji jedno: pustit si o půlnoci muziku do sluchátek a přečkat ten rachot se sluchátky. Dle mého názoru sluchátka řeší všechno.

Nepopírám, že to je těžké v tomto dni, ale nikdo ho nenutí tento svátek slavit tak jako ostatní, může se v klidu zavřít a dělat něco svého a tím se vykašlat na všechno okolo. Nebo se zavřít jen na ty výbuchy se sluchátky a přežít to s muzikou.

Pak tu jsou ti, kteří to milují a možná se dostanou do veselé nálady. Já jsem rád se svými aspergerskými přáteli nebo s rodinou, a tím jsem šťasten. Rád se s nimi dívám na rachejtle a novoroční ohňostroj u nás ve městě, což je i důvod, který odůvodňuje proč si každý Silvestr pamatuji dost živě.

Každý má recept jak ho strávit jiný, proto toto je takový průvod tím, co jsem postřehl mezi mými soukmenovci i mnou samotným.

Někteří ovšem i streamují na internetových platformách, sám jich pár znám. To je ten nejzajímavější a zároveň nejpoklidnější způsob strávení Silvestra. Ovšem potřebuje to silný počítač. Většinou streamují počítačové hry.

Další způsob (asi i nejpříjemnější) oslav příchodu nového roku je jeho strávení se svou milovanou polovičkou. Takový způsob je asi i nejmilejší, komu asi není? Na rovinu jsem vždy rád, když někoho mám. Protože jsem dost sociálně a umělecky založený, tak si myslím, že takto by se měli slavit i svátky a důležité životní etapy. Takovýto způsob nejvíce doporučuji. Sám bych toto uvítal každý rok. Ale ne vždy tomu tak je, proto je potřeba takové oslavy si vážit.

Takto bych to shrnul, proto jen říkám:

Váš Classroomtoilet