Inkluze: Problém, nebo nutnost?

Created with Sketch.

Inkluze: Problém, nebo nutnost?

A máme tu další kontroverzní téma a to inkluzi na školách. Někteří to považují za zlo, někteří za dobrou věc, ale do jaké míry to je v pořádku? Dle zdravého rozumu by člověk řekl, že pokud má člověk nad asi devadesát IQ, což znamená i o zařazení všeho pod tuto hranici do zvláštních škol. Ale jaká je realita?

Z pohledu práva

Dle novely vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělání žáků se speciálními potřebami žáků a žáků nadaných Říká, že škola musí individuální plán zpracovat škola. I říká, že žák dle plánu může mít i právo na různé technické či jiné pomůcky určené pro výuku, speciální učebnice a jiné pomůcky (počítá se i Tablet, nebo počítač).

Z pohledu lidí s AS.

Mnoho lidí s AS (nepočítám aktivisty, jelikož jejich pohled je dost často neobjektivní), se shoduje, že inkluze na VŠECH školách je potřebná a pro nás Aspergery i životně důležitá. Byť ovšem má mnoho chyb z důvodů nepřipravenosti školních pracovník, úřední nevyjímaje. Byť někteří kvičí jaká je nespravedlivost, že by jsme měli být zavření v blázincích tak pravda je taková, že kdyby toto byl fakt tak psychiatrické léčebny jsou přeplněné.

Stejně tak i ona slavná věta, která se blíží prohlášení, že jsme geniální supermani je chybná, neboť někteří převážně ti s Dětským autizmem jsou dost často mentálně retardovaní a tedy pro inkluzi nevhodní. I se zde proslýchá. Že v některých zemích je inkluze lépe zvladatelná, je i fakt, který jasně mluví o tom, jak se přistupuje k Lidem s AS. Mluvíme o vyškrtnutí Aspergerova syndromu ze Spektra Poruch Autistického Spektra.

Z pohledu neurotypiků

Pohled neurotypických lidí, je rozdvojený. Jedni nás podporují, druzí námi opovrhují, že jsme kriplové. Nicméně jedni mají pravdu a druzí jen napůl, jelikož ti co jsou na tom nejhůř si to ani neuvědomují.

Tedy toto je celý tento problém. A nic jiného. Každý má nějaký názor a stejně není přesný.

Sečteno podtrženo

Sečteno podtrženo, nic není černobílé a v tomto ožehavém tématu se přikláním k názoru, který jsem již prezentoval výše a to ten kdo na to má nechť to použije a kdo nemůže nechť nechá. Je to stejné asi podobně jako s veřejnou zabíjačkou, jedni jsou proti, jelikož jsou zhýčkaní a druzí jsou až moc zocelení.

Tedy pamatujte si, nic není černobílé.

Váš Classroomtoilet