Co tak my a BDSM?

Created with Sketch.

Co tak my a BDSM?

Aspergerův syndrom a sexualita, kolem toho je jedno velké dogma a to, že člověk s nějakou poruchou je asexuál. Nevím, kde se to vzalo, ale je to tu možná díky představě psychické jinakosti, fakt nevím, ale je to tu.

Je potřeba si uvědomit, že člověk s Aspergerovým syndromem je pouze společensky netaktní nebo při nejlepším společensky neprůbojný. Což neznamená, že nemáme pudy.

Máme pudy jako každý jiný a popravdě někdy i intenzivnější než ostatní, nebo naopak utlumenější. Je to vysoce individuální. A ano, jak již píši nahoře, máme pudy, jen je neumíme vyjádřit hned na začátku. Jsme sice jako jiní lidé, se svými pocity, oněmi pudy, různým chováním, názory a jinými lahůdkami z lidských různorodostí.

Z pohledu jiných.

1.

Som switch a poznala som to až po rokoch. Tak isto sme k tomu dospeli v partnerstve, že byt switch vyhovuje obom. S mojou osobnostou to súvisi velmi úzko, ako dieta asi som bola dlho utiahnutá a považovaná za niečo menejcenne. Niekde vnútri to cele roky vrelo a keď som cca v 15 zistila čo je BDSM ako také, tak som začala tušiť cestu ako z toho pocitu von. Teraz ma naopak ľudia povazuju za velmi dominantnú a naopak si ten switch užívam. Že zrazu nie som ta, ktorá rozhoduje. Ale ta o ktorej rozhoduje niekto iny a kazdy môj krok je príkazom. Mám dojem, že sa to velmi dobre vykompenzovalo a ako mnohí AS netrpim uzkostami. Práve toto je riešenie na všetko, čo potrebujem v danej chvíli usporiadat.

Gk, 34 let

2.

Pokud jde o sklony k BDSM, začaly kolem patnáctého roku? Ale trvalo mi, než jsem se s tím tak nějak smířila nebo sžila.

Rel, 20 let

3.

Co bych řekl, co pro mě znamená BDSM? BDSM zkratka je složenina ze tří zkratek, ty jsou: BD-Bondage and discipline a DS-Dominance and submission SM-Sado-masochism. U sebe bych vypustil zkratku DS, protože nejsem submisivní, i když mám rád “masíčko” ,zkrátka mi jde hlavně o hru, o fetiš a o bolest, která mě do určité míry vzrušuje. Žádné ponižující oslovování “čubko” , “budeš můj čokl u nohou” nesnesu. Když už jsem vyhledával dominy na BDSM seance, tak to byly vesměs kompromisní, kde se hlavně odehrávalo, co jsem si JÁ nadiktoval. Spjatost s AS osobností? Nějak jsem nad tím nehloubal, ale znám lidi s AS, kteří mají jisté zalíbení v BDSM, a samy mistress mi říkaly, že k nim chodí kromě manažerů a ajťáků taky hodně autistů. Nevím, nezkoumal jsem neurologii, ale že by odlišně nastavený mozek pro vnímání se projevil i v sexuálních odchylkách?

Mila 29 let

Z mého pohledu

Dle mého názoru jakožto člověka, který zná mnoho Aspergerů, kteří to takto cítí, musím říct jedno a to, že pokud to je se souhlasem všech zúčastněných a pokud u toho nevznikne poškození jako například nechtěné vykastrování, tak proč ne. Jen je potřeba aby všichni, kteří s tím souhlasili, věděli rizika.

Poté je důležité (pokud jde o postelní hrátky), aby byly splněny zákonné požadavky a případně, byť možná v tomto případě úplně ne (to sám si nejsem jistý), i morální požadavky.

Toto je můj pohled, který je stručný a jasný stejně jako nekompromisní.

Váš Classroomtoilet.